Lotnisko Poznań Ławica

Lotnisko Poznań Ławica – Tanie loty z Poznania – Bilety Lotnicze z Poznania

Najlepsza oferta biletów lotniczych w sprzedaży on line jak i telefonicznie. Prosty system rezerwacji pozwoli Ci w kilka chwil zarezerwować tanie bilety lotnicze bez wychodzenia z domu. Jeśli wolisz kupować telefonicznie, po prostu zadzwoń, znajdziemy dla Ciebie najtańsze bilety. Zapraszamy!

Lotnisko Poznań – Ławica, informacje ogólne.
Port lotniczy w Poznaniu jest najstarszym i jednym z większych lotnisk w Polsce. Rozpoczął on swe funkcjonowanie w 1913 roku jako lotnisko wojskowe, a sześć lat później zostało przejęte przez wojsko polskie, wraz z kilkuset sprawnymi samolotami, w wyniku czynu rewolucyjnego.

Główny rozwój lotniska zawdzięcza się od samego początku funkcjonowaniu w Poznaniu międzynarodowych targów; potrzeby transportowe tej właśnie imprezy były również przyczyną wystartowania pierwszych samolotów w kierunku do Warszawy i Gdańska. Za czasów pozostawania pod władzą spółki handlowej, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością – Port Lotniczy Poznań – Ławica, lotnisko to uległo dynamicznemu rozwojowi i modernizacji, czemu sprzyjało także korzystne usytuowanie geograficzne oraz rozwój całego regionu.

tanie loty lotnisko poznań
Infolinia lotnicza – rezerwuj bilety lotnicze online

DOJAZD DO LOTNISKA

Lokalizacja lotniska w odległości około 7 km od centrum Poznania, przy ulicy Bukowskiej 285, stanowi dogodny do niego dojazd, zarówno z wykorzystaniem własnego środka transportu, jak i transportu publicznego, w ramach którego swoje usługi świadczą: taksówki, a także autobusy komunikacji miejskiej nr 59 dojeżdżający z lotniska do Ronda Kaponiera, nr 48 – realizujące podobną trasę; linia pospieszna L – dowożąca pasażerów do Dworca Głównego w Poznaniu, jak również linia nocna nr 242, z przystankiem końcowym również przy Dworca Głównym.

W przyszłości, w zakresie komunikacji planowana jest budowa trasy tramwajowej z lotniska do centrum Poznania.
W pobliżu terminala lotnisko przygotowało parkingi, gdzie można pozostawić samochód, zarówno na krótki, jaki dłuższy czas.
Obecnie lotnisko Poznań Ławica jest szóstym najruchliwszym lotniskiem w Polsce, obsługującym rocznie około milion dwieście pasażerów.

W celu świadczenia wysokiej jakości usługi transportowych, została przygotowana stosowna infrastruktura lotniska, w ramach której występują: nowoczesny terminal pasażerski, terminal General Aviation, którym jest poprzedni terminal zmodernizowany i rozbudowany; a także terminal cargo.

USŁUGI NA LOTNISKU

Na terenie terminali swoje usługi świadczy wiele punktów usługowych, w tym: banki, sklepy, biura podróży, salony fryzjerskie, kantowy, poczta restauracja, a także biura obsługujące wynajem samochodów i salon VIP. W skład zaś infrastruktury lotniskowej, przeznaczonej do użytku samolotów wchodzą: droga startowa o wymiarach 2500×50 metrów, której szerokość w najbliższej przyszłości ma zostać poszerzona do 2800 metrów; dwie drogi kołowania – które są również przeznaczone do rozbudowy, a także główna płyta postojowa o powierzchni do 36.200 m2.

Poza powyższymi inwestycjami, planowana jest również budowa stanowiska odladzania samolotów, świetlnego, pionowego oznakowania lotniska, oraz parkingu, a także rozbudowa terminali pasażerskich, a także płyty postojowej i pomocniczych dróg technicznych i parkingów.

ALTERNATYWNE LOTNISKA

Alternatywną, bądź też czasem uzupełniającą ofertę transportu lotniczego dla lotniska w Poznaniu stanowić mogą siatki połączeń oferowane przez lotniska we Wrocławiu, bądź w Warszawie.

Port lotniczy w Warszawie jest największym w Polsce, który świadczy usługi transportowe łączące nasz kraj i wieloma krajami europejskimi, ale też Stanami Zjednoczonymi Ameryki Północnej. Wśród wielu linii lotniczych oferujących swoje usługi na tym lotnisku, w tym także oferujących tanie loty i tanie przeloty, wymienić można m.in.: PLL LOT, Lufthansa, Air France, Austrian Airlines, Astraeus Airlines, KLM, Beussels Airlines, Czech Airlines, Adria Airways, British Airways, Germanwings, Aer Lingus, Norwegian.com, Alitalia, El-Al, Finnair, Jet Air, SAS, Swiss, bądź Wizz Air. Połączenia zaś, z których nie można skorzystać w porcie lotniczym w Poznaniu realizowane są m.in. na następujących trasach: Warszawa – Nowy Jork, Warszawa – Chicago, Warszawa – Berlin, Warszawa – Moskwa, Warszawa – Kijów, Warszawa – Wiedeń, Warszawa – Amsterdam, Warszawa – Malaga, Warszawa – Helsinki i wiele innych.

Port lotniczy we Wrocławiu pod względem ilości obsługiwanych pasażerów jest porównywalny do tego, w Poznaniu, wyprzedzając go jednak w rankingu o jedno miejsce. Linie lotnicze, których samoloty wylatują z Wrocławia to m.in.: PLL LOT, Lufthansa, Wizz Air, Ryanair, Jet Air. Przewoźnicy powyżsi oferują loty, a także tanie loty z Wrocławia m.in. do: Kopenhagi, Olso, Alicante, East Midlands, Londynu, Shannon, Brukseli, Frankfurtu, Forli, bądź Rzymu.