Linie Lotnicze Poznań Ławica

Linie lotnicze Poznań Ławica – Przewoźnicy na lotnisku w Poznaniu – Tanie loty z lotniska w Poznaniu

Port lotniczy Poznań – Ławica udostępnia swoje lotnisko samolotom świadczącym usługi dla następujących linii lotniczych: Eurolot, LOT, Lufthansa, Ryanair, SAS, Wizz Air oraz Germanwings.

    sas-poznanryanair-poznanlufthansa-poznanloty-lot-poznanwizzair-poznan

Polskie Linie Lotnicze LOT to z kolei największy, polski przewoźnik transportowy, skupiający się w szczególności na obsłudze połączeń z głównymi lotniskami europejskimi. Jest on bardzo doświadczonym przewoźnikiem z długotrwałą tradycją, jednak jego dominująca pozycja w ostatnich latach znacznie osłabła, w wyniku zdominowania rynku lotniczego w Polsce przez tanie linie lotnicze. Lufthansa to niemieckie linie lotnicze, które powstały pierwotnie w wyniku połączenia dwóch firm: Deutsche Aero Lloyd i Junkers Luftverkehr. Aby sprostać konkurencji tanich linii lotniczych, linie Lufthansa również utworzyła własne tanie linie lotnicze – Germanwings, oferujące tanie bilety lotnicze na połączenia europejskie, głównie do mniej uczęszczanych portów w danym kraju, zgodnie z zasadą polityki niskokosztowej.

inie lotncze z poznania
Infolinia lotnicza

Do niedawna na lotnisku poznań działały linie lotnicze jet Air. Jet Air to polski przewoźnik lotniczy, działający jako samodzielna firma transportowa od 2007, od kiedy systematycznie rozszerza swoją siatkę połączeń od lotów regionalnych do lotów międzynarodowych – europejskich.

SAS, czyli Scandinavian Airlines System to linie lotnicze, które od momentu połączenia się trzech spółek lotniczych w 1946 roku, stały się narodową linią skrajów skandynawskich. Linie te charakteryzują się nowoczesnością i innowacyjnością, m.in. dzięki pionierstwu we wprowadzeniu klasy ekonomicznej na pokładach swoich samolotów, a także dzięki udostępnieniu klientom Internetu, czy telewizji kablowej na pokładach. Najwięcej zaś połączeń z Poznania realizują tanie linie lotnicze. Pierwszą z nich jest Ryanair, która powstała w roku 1985 na wyspach brytyjskich, na których również zaczynała budować swoją siatkę połączeń, wychodząc następnie poza granice, na obszar całej Europy. Obecnie linie Ryanair świadczą usługi w postaci ponad 300 tanich lotów i tanich przelotów, w tym także z Poznania. Drugą zaś tanią linią lotniczą jest Wizz Air – węgierski przewoźnik lotniczy, który należy do czołówki linii niskokosztowych i które odegrały duże znaczenie w przejmowaniu polskiego rynku lotniczego od dotychczasowego monopolisty – linii PLL LOT. W Polsce swoje bazy docelowe Wizz Air posiada na lotniskach w: Warszawie, Katowicach i Gdańsku.