Dojazd i parking

Dojazd do lotniska w Poznaniu – Parking na lotnisku Poznań Ławica

tanie bilety lotnicze z poznaniaLotnisko Poznań Ławica jest zlokalizowane ok. 7 km na zachód od centrum miasta, przy drodze wojewódzkiej nr 307. Jest to zatem bardzo dogodne położenie umożliwiające bezproblemowy dojazd do lotniska zarówno samochodem osobowym jak i komunikacją miejską.

Dojazd do lotniska w Poznaniu samochodem osobowym

Jeśli na lotnisko Poznań Ławica zamierzamy dojechać własnym samochodem możemy dojechać bezpłatnym fragmentem autostrady A2, a następnie wjechać na drogę ekspresową S-11. Trasa to jest najlepszym rozwiązaniem dla osób, które do poznańskiego lotniska dojeżdżają od wschodu i południa kraju. Z kolei osoby, które do Rębiechowa chcą dostać się od zachodniej strony powinny jechać w kierunku Warszawy i na węźle Poznań-Zachód skręcić w prawo, a następnie kierować się drogą S-11 i 307.
Pasażerowie lotniska, którzy zamierzają dojechać z północy powinni wybrać drogę ekspresową S-11, następnie węzeł Poznań-Ławica i zjazd na drogę do lotniska.

Jak dojechać do lotniska w Poznaniu komunikacją miejską

Wybierając się w podróż na lotnisko w Poznaniu miejska komunikacją mamy do wyboru kilka linii autobusowych (Linia Pospieszna L, Linia 59, Linia 48), które zatrzymują się w pobliżu terminali, co zdecydowanie ułatwia pasażerom dojście z bagażami do odpowiedniego terminala. Bilety autobusowe na dojazd do lotniska można kupić w każdym kiosku. Z kolei na lotnisku bilety komunikacji miejskiej sprzedawane są w biletomacie oraz tamtejszych kioskach.
Bezpośrednio przy hali odlotów znajduje się także postój taksówek, dzięki czemu wygodnie dojedziemy i wyjedziemy z lotniska. Na lotnisku Poznań Ławica, jak na każdym innym lotnisku zlokalizowana jest także wypożyczalnia samochodów, więc jeśli mamy tylko spotkanie biznesowe lub zależy nam na komforcie posiadania samochodu na własne potrzeby możemy skorzystać z wypożyczalni aut i wyjechać z lotniska własnym pojazdem.

Gdzie parkować na lotnisku Poznań Ławica?

dojazd do lotniska w poznaniu
Telefoniczna rezerwacja biletów lotniczych

Lotnisko Poznań posiada kilka dobrze rozplanowanych parkingów, dzięki czemu osoby, które planują dojechać do portu lotniczego własnym samochodem bez problemu będą miały się gdzie zatrzymać. Warto jednak zwrócić uwagę, że nie na każdym parkingu na Lotnisku Ławica możemy zostawić auto na czas podróży. Parking nr 1 jest tylko parkingiem krótkoterminowym, natomiast na parkingu nr 3 znajduje się strefa ograniczonego postoju. Parking nr 4 jest przeznaczony wyłącznie dla pracowników portu lotniczego Poznań Ławica, dlatego też jeśli chcemy zostawić samochód na czas naszego wyjazdu – np. kilka tygodni, i nie chcemy, żeby nasz pojazd odholowano, powinniśmy kierować się na parking nr 5 – długoterminowy, znajdujący się już nieco za lotniskiem, w prawą stronę od wyjazdu z pozostałych parkingów.